ВИДЕО: Симнато македонското, а поставено албанското знаме на Шапка – МВР трага по сторителите

Скандалозен настан се случи денеска во тетово откако две лица го симнаа македонското и поставија албанско знаме на Попова Шапка.

Европските избори во Австрија официјално закажани за 9 јуни
– Одржувањето на европските избори во Австрија официјално е закажано за 9 јуни, пренесе австриската агенција АПА.Сојузната влада денеска ќе го финализира соодветниот предлог на министерот …
Путин го одликуваше Додик со орден
Претседателот на Руската Федерација Владимир Путин денеска во Казан му го врачи орденот Александар Невски на претседателот на Република Српска, Милорад Додик. На Додик му беше …

Во 18.05 часот во ЦИК-Тетово, свештеникот од црквата „Св.Наум Охридски Чудотворец“ лоцирана на Попова Шапка, пријавил дека од страна на НН лице од јарболот на црквата е симнато црковното знаме и е поставено знаме на Албанија, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, додаваат од министерството.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.