Возач во Германија пијан возел 12 километри во спротивна насока

Полицијата извести дека 52-годишниот маж бил доведен да направи погрешна кривина и да вози во спротивна насока од блокираната раскрсница Манхајм-Санхофен.

Возач во Германија пијан возел 12 километри во спротивна насока

Полицијата извести дека блокираната раскрсница Манхајм-Санхофен го навела 52-годишниот маж да погреши и да возел во спротивна насока, пренесоа денеска германските медиуми.

Возачот бил запрен откако возел повеќе од 12 километри во правец на Франкфурт.

За среќа, тоа не предизвикало сообраќајна несреќа или инцидент. Полицијата појасни дека возачот згрешил бидејќи бил под дејство на алкохол, што било утврдено со земање крв.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.