ВО АВИОНОТ НА ВИЗЕР ОД БЕЛГРАД ЗА БАЗЕЛ Пилотот соопштил дека има дојава за бомба!

Патниците од Белград кои полетаа од аеродромот Никола Тесла, безбедно слетаа на алтернативен аеродром кој се наоѓа на околу 150 километри од Базел.

Авион на Визер од Белград за Базел бил пренасочен и слетал на аеродромот во Фридрихсхавен, во германската покраина Баден-Виртемберг, јави Н1.

На сајтот на белградскиот аеродром, пишува дека авионот Ербас 327 за Базел тргнал во 12.47 часот, додека на сајтот на аеродромот во Базел пишува дека авионот е „пренасочен“.

Во текот на летот патниците добиле информација од пилотот дека во Базел добиле дојава за поставената бомба.

Патниците од Белград кои полетаа од аеродромот Никола Тесла, безбедно слетаа на алтернативен аеродром кој се наоѓа на околу 150 километри од Базел.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.