Вработен на Клиниката за кардиохирургија го нападнал директорот

На 18.09.2023 во 10 часот во полицијата добиена е пријава од Клиниката за кардиохирургија дека С.Ј. (вработен во клиниката) вербално нападнал медицинска сестра, а потоа физички го нападнал М.Ш. (директор на клиниката), објави МВР во дневниот билтен.

Вработениот потоа ја напуштил клиниката и самиот се пријавил во полицијата.
Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Пронајдете не на следниве мрежи: