Дали знаете што значи ако ја добиете пораката: „14643“?

За почеток, добро е да се нагласи дека ова не е ништо негативно, туку токму спротивното. Како што е објаснето на социјалната мрежа TikTok, зад овој „шифра“ всушност се крие љубовна порака.

Овие бројки, имено, ја кријат пораката: „Секогаш ќе те сакам“, и укажуваат колку букви има секој збор:
1 = јас
4 = волја
6 = секогаш
4 = љубов
3 = ти

Често се случува со помош на различни нумерички кодови младите да сакаат да ја поедностават комуникацијата на социјалните мрежи, и да создадат дигитална средина која има одреден статус.

Ако примите порака со оваа серија броеви, тогаш барем ќе знаете дека некој особено ве сака.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.