Дали ТЕМПЛАРИТЕ биле прапочеток на МАСОНЕРИЈАТА? ТЕШКИ МУАБЕТИ СО ФИЛИП ПЕТРОВСКИ

Во една сублимирана дискусија која траеше безмалку 2 часа Филип Петровски заедно со Мечка и Миќо говореа за историјатот на Темпларите, нивното настанување, нивниот погром, како и можноста да истите 4 века потоа да се појавиле назад на бината на светската историја како МАСОНИ.

Дали ТЕМПЛАРИТЕ биле прапочеток на МАСОНЕРИЈАТА? ТЕШКИ МУАБЕТИ СО ФИЛИП ПЕТРОВСКИ

Петровски често коментира и актуелни случувања и аномалии во нашето општество. Неговите размислувања и предвидувања често предизвикуваат бранувања и коментари. Но, ако се суди според тестот на времето, често се остваруваат точно како што ги предвидува. Подолу издвоивме еден од интересните линкови од нашиот портал:

Дали ТЕМПЛАРИТЕ биле прапочеток на МАСОНЕРИЈАТА? ТЕШКИ МУАБЕТИ СО ФИЛИП ПЕТРОВСКИ
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.