Данкињи во Скопје: Најчуден провод – мажите во Скопје не знаат ни да ти пријдат

Данкињи кои неодамна присуствуваа во Скопје на семинар напишаа за своите искуства на својот фејзбук профил. Меѓу другото беа задоволни од храната, импресионирани од цените но не и од мажите.

– Бевме изненадени од нивниот однос, ќе се напијат и после само меѓу себе си прват муабет како кланови.
Дури ако им пристапиш се срамат се пвлекуваат се однесуваат чудно. Главно во градот се колите и пијани секој со што подобра кола паркиран пред кафичите. Чуден народ, чудни момци сите стегнати. Главен разговор сакаш ли да се провозиме надвор ми е паркирана колата.
Присуствувавме во едно кафуле каде имало супер Диџеј по препорака на нашите пријатели од семинарот. Сите гледаа надоле во својата маса, и само по некој се смееше. Ако некои непознати направат меѓу себе муабет веднаш цел кафич се врти према нив и ги гледа и чека што ќе се случи.

Голема разлика од Данска дури и неверојатна!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.