ХОРОСКОП за петок: Овен, животот му го превртува романса, Водолијата има задача

Овен
Бизнис: Релаксиран крај на оваа работна недела е пред Овенот. Не би било лоша идеја да се направи една проверка на направеното за секој случај, за да не се прикраде грешка.

Љубов: Не ви треба некоја посебна тактика на љубовен план. Ќе биде доволно да се опуштите.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

ХОРОСКОП за петок: Овен, животот му го превртува романса, Водолијата има задача

Бик
Деловен: Ден сличен на претходниот ги очекува најтипичните Бикови. Ќе успеете навреме да ги завршите сите започнати обврски.

Љубов: За да се надминат многу препреки во љубовта, пресудно ќе биде меѓусебното разбирање и несебичната ангажираност.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

Близнаци
Работа: Сè што е поврзано со плановите и проектите што веќе сте ги започнале може да наиде на забавување поради некои формални или хартиени проблеми. Биди стрплив.

Љубов: Денот е многу поволен за излегување, дружење со пријателите и опуштање. Никогаш не се знае, можеби дури и ќе сретнете некој на кој вреди да му обрнете внимание.

Здравје: Променливо расположение.

Рак
Работа : Внимавајте со документацијата и документацијата и во текот на овој ден, за да избегнете помали грешки.

Љубов: Слободните Ракови можат да се најдат во ситуација кога работите се одвиваат на две колосеци: едната е сосема нова личност која ви го привлекла вниманието, а другата е контакт со некој важен од минатото.

Здравје: Чувствителност на белите дробови, респираторниот систем.

Лав
Работа: Следува потенцијално одличен работен ден за Лавовите без поголеми проблеми да ги завршат планираните обврски за оваа недела.

Љубов: Добро би било да го слушате сопствениот глас на разумот и да не влегувате во непотребно комплицирани љубовни ситуации.

Здравје: Многу добро.

Девица
Работа: Држете се до веќе започнатата работа и обидете се да завршите правилно се што сте започнале без да брзате.

Љубов: Може да запознаете истомисленик, со кој ќе посакате нешто повеќе од површно запознавање и флерт.

Здравје: Многу добро.

Вага
Работа: Бидете внимателни ако склучувате нови договори и внимателно проверете ги сите административни пречки пред да потпишете било што.

Љубов: Во текот на овој ден ќе имате можности за нови познанства, па еве начин да разговарате, да флертувате и да се опуштите.

Здравје: Би уживале во физичка активност.

Шкорпија
Работа: Со голем обем на работа, за очекување е да се официјализираат некои договори поврзани со вашиот иден професионален ангажман.

Љубов: Денот поминете го во дружење со пријателите или заедничко излегување, дефинитивно ќе ви се допадне.

Здравје: Психофизички замор.

Стрелец
Работа: И Стрелците ќе бидат многу зафатени во текот на овој ден на полето на комуникацијата и техничката организација на работата. Не донесувајте избрзани одлуки, нема потреба да бидете нервозни и избрзани.

Љубов: А на љубовен план потрудете се да ја подобрите комуникацијата со саканата личност, посветете малку повеќе внимание на вашата врска.

Здравје: Слаба циркулација.

Јарец
Работа: Солиден работен ден им претстои на Јарците доколку ја зауздаат ​​својата нетрпеливост. Бидете внимателни со деталите кога договарате важни зделки за да избегнете потенцијални стапици.

Љубов: На љубовен план треба што повеќе да се занимавате со конкретни потези, а помалку со анализирање и испрашување.

Здравје: Пазете се од физички повреди и во текот на овој ден.

Водолија
Работа: Почитувајте се себеси и обидете се да го завршите планираното, но и посветете доволно внимание на конкуренцијата и луѓето од блиското деловно опкружување кои не ви се поволни.

Љубов: Уживајте во вниманието кое ви го дава саканата личност. Одговорете соодветно.

Здравје: Одлично.

Риба
Работа: Во текот на овој работен ден, типична Риба очекува многу деловни испити, особено во однос на координирање на работата со луѓе кои имаат различни методи и начини на размислување.

Љубов: Ве очекува многу убав и позитивна енергија ден на љубовен план. Поминувајте што е можно повеќе време во заеднички активности со саканата личност.

Здравје: Можни проблеми со циркулацијата.

Пронајдете не на следниве мрежи: