Домашен сок од 5 состојки кој го намалува високиот крвен притисок

За да направите природен и здрав пијалок за намалување на крвниот притисок кој е многу лесен и едноставен за подготовка потребни ви се само неколку состојки.
-1 цвекло со средна големина
-2 круши
-половина лимон


-парче корен од ѓумбир со големина 2-3 см, или лажица ѓумбир во прав
-вода по потреба
Подготовка:
Излупете ги крушите и цвеклото, додадете го сокот од половина лимон и парчето ѓумбир во блендер и мешајте се додека не се добие мазна паста.
Ако е премногу густа, додадете вода по потреба. Пијте само свежо.
За најдобри резултати консумирајте го 4-5 пати неделно.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.