ДОЈАВА ЗА БОМБИ во ТЦ Ист Гејт, ТЦ Бисер, Транспортен центар, Флатрон и ПС Центар – Местата евакуирани, се превземаат мерки за расчистување на случаите

Освен дојави за бомби во седум средни училишта во Скопје, дојави за бомби имало и за „Ист Гејт“,  ТЦ Бисер, Транспортен центар, Флатрон и ПС Центар, информираше МВР.

– Исто така, пријавено е дека на електронска адреса била упатена закана за поставена експлозивна направа и во ТЦ Ист Гејт, ТЦ Бисер, Транспортен центар, Флатрон и ПС Центар. Веднаш се преземени неопходните мерки за безбедно евакуирање на објектите и во тек се антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.