Затвореник во КПД Штип си дилал МАРИХУАНА, заработи кривична

Loading...

СВР Штип поднесе кривична пријава против 30-годишниот М.С. од Кочани, осомничен за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Затвореникот во КПД- Штип, појаснија денеска од МВР, во текот на јануари 2019 година од непознато лице во КПД-Штип набавил марихуана, ја препакувал во десет најлонски ќеси и заради продажба ја држел во ќелијата во која престојувал, а во која на 11.01.2019 при претрес од страна на затворските чувари истата му била пронајдена.

Следете не на Фејсбук. Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!! За 5Г контроверзата ПРОЧИТАЈТЕТУКА.
loading...