Зошто децата на Анџелина Џоли и Бред Пит се откажуваат од презимето на нивниот татко?

Џоли-Пит престана да го користи презимето на нејзиниот татко.Таа не е прво дете на најпознатиот холивудски пар Анџелина Џоли и Бред Пит, кој се откажа од презимето на нејзиниот татко и го користи само презимето на нејзината мајка.Вивиен работела како асистент во мјузиклот „The Outsiders“, а во списокот на луѓе кои работеле на проектот било забележано дека 15-годишната девојка го носи само презимето на нејзината мајка.Захара Џоли го отфрли презимето на нејзиниот татко кога стана членка на сестринството Алфа Капа Алфа минатата година.Исто така, Шајло се појавува како „Шило Џоли“ на нејзиниот Инстаграм и презимето на нејзиниот татко никаде го нема.Се уште не е познато дали децата законски го отфрлиле презимето на Пит.Откажувањето на презимето доаѓа по години на затегнати односи меѓу Пит и неговите деца поради неговиот развод со Џоли. 

Пронајдете не на следниве мрежи: