Компири кои треба да ги пробате: Една состојка ги прави особено вкусни

Ако сте љубител на компири, тогаш можете да го пробате овој рецептот со додаток на лук.

СОСТОЈКИ:

1 кг компири
сол
мелен бибер
масло
200 мл крем за готвење
3 чешниња лук
листови магдонос

Подготовка:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.