Компирот ќе биде подготвен побрзо и нема да се распадне ако ја додадете оваа состојка во водата


Дали знаете што треба да додадете во водата во која се варат компирите за побрзо да зовријат и побрзо да бидат готови?

Подготовката на компирот не е воопшто комплицирана, но секогаш постојат трикови кои можат да го подобрат неговиот вкус.

Истурете вода во тенџерето и на самиот почеток додајте една лажица масло или путер, па дури тогаш компирот и водата побрзо ќе зовријат и со тоа ќе го забрзаат процесот на готвење,пишува Stvar ukusa.

Пронајдете не на следниве мрежи: