НЕОДОЛИВА ОВОШНА ТОРТА! Лесна и сочна, а комбинацијата од фил од малини и чоколадо ѝдава посебен вкус (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)


НЕОДОЛИВА ОВОШНА ТОРТА! Лесна и сочна, а комбинацијата од фил од малини и чоколадо ѝдава посебен вкус (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Ако сакате oсвежителен десерт, тогаш можете да направите овошен колач со малини.

 

 

СОСТОЈКИ:

 • 2 портокали
 • пишкоти
 • 600 гр замрзнати малини
 • 100 гр шеќер
 • 100 мл вода
 • 50 гр скроб

За фил:

 • 60 гр пудинг од ванила
 • 50 гр какао
 • 200 гр шеќер
 • 1 литар млеко
 • 200 гр путер, собна температура
 • 50 гр млечна чоколада

 

Подготовка:

 

Пронајдете не на следниве мрежи: