Никогаш нема да го признаеме независно Косово! Вучиќ: Заборавете на тоа!

Знам какви се емоциите на луѓето и никој не мора да ми кажува за тоа. Знам што луѓето најмногу би сакале во гнев.

Мојата молба до сите е дека ние треба да бидеме доволно паметни и да бидеме тие што ќе носат одлуки, а не другите, без разлика колку тие се болни.

Никогаш нема да го признаеме независно Косово! Вучиќ: Заборавете на тоа!

Потсетуваме, на северот на Косово и Метохија од рано утрово се случуваат драматични настани, а во градот Бањска одекнуваат истрели. Како што претходно објавија нашите репортери, Србите се преплашени и се затвориле во своите куќи, а сето тоа од страв што ќе им се случи поради хаосот што го направи Аљбин Курти.

Одговарајќи на новинарски прашања На новинарско прашање за лицемерното однесување на Меѓународната заедница, претседателот посочи дека лицемерието е нивното средно име. – Цело време бараа причина за ова. Притисокот врз Србија да го признае Косово е суштината. Да не зборуваме дека ни ја уништија војската. Мојата најважна порака е дека никогаш нема да го признаеме независно Косово.

Можете да не убиете сите. Србија никогаш нема да го признае независно Косово! Чудната креација што ја создадовте со бомбардирање…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.