Оваа девојка продаде 10 милиони производи за една недела: Нејзината тактика пред камерите е неверојатна (видео)

Младата Кинеска по име Џенг Ксијангксианг има повеќе од 530 милиони следбеници на популарната платформа Douyin, а неодамна се најде во центарот на вниманието на медиумите.

Таа за седум дена продала повеќе од 10 милиони производи благодарение на нејзината необична тактика пред камерите. Вкупната добивка се верува дека е 12,6 милиони евра!

Која е нејзината тајна? Џенг го претставува секој производ во рок од две до три секунди, како на подвижна лента, пренесува Yahoo News .

Со други зборови, потенцијалните клиенти добиваат малку информации за производот.

Претежно се работи за евтини предмети, чевли, облека, закачалки и други предмети за домаќинството, чии цени се движат од три до 11 долари.

Не е познато кога девојката ја направила неверојатната продажба, но платформата Douyin оттогаш ги промени своите правила, конкретно забранувајќи ја онлајн продажбата со малку или никакви информации за производот.

Се нагласува дека прекршувањето на правилата, кои стапија на сила на 27 октомври, може да резултира со парична казна и блокирање на сметката.

На други платформи се појавија видеа од Џенг како ги презентира производите и не се сите воодушевени.

Така, еден корисник на Јутјуб коментирал дека не ја гледа јасно облеката, бидејќи „само дел е изваден“ од кутијата.

„Дали некој навистина го купува ова?“, праша тој.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.