Оваа личност најмногу троши во домот на Лепа Брена: Кога ќе ми стигне порака на телефонот за одлив на пари од картичката, знам дека е тој!

Една од најголемите музички ѕвезди на поранешна Југославија, Лепа Брена, која покрај успешната кариера е исполнета на сите други полиња, неодамна започна и сопствен бизнис за кој секогаш сонувала.

Иако се познато семејство, Брена вели дека Живојиновиќи отсекогаш се труделе да имаат „нормален“ приватен живот и дека нивните деца имаале нормално детство.

Лепа Брена во емисијата „Амиџи шоу“ во која се појави по десет години откри и неколку непознати работи од семејниот живот – кој троши најмногу пари, кој најбрзо избувнува, кој е најемотивен, а кој е најпроблематичен во семејството.
-Пред една, две или три години синовите престанаа да ги користат нашите картички. Филип, се разбира, многу порано. Сите тие работат, имаат свои фирми, се многу вредни и вредни, но Виктор сепак знае да ме потсети дека се уште ми ја користи мојата платежна картичка. Кога ми стигнува порака на телефонот за одлив на средства, тогаш знам дека картичката ми е кај него“, рече Брена која откри дека Боба и Виктор се најимпулсивни, додека Филип, Стефан и таа се многу посмирени.

Оваа личност најмногу троши во домот на Лепа Брена: Кога ќе ми стигне порака на телефонот за одлив на пари од картичката, знам дека е тој!

„Јас сум таа што плаче, плачам на концерти, на филмови, кога читам книга, кога гледам серија. Секогаш плачам од голема количина на нежност и љубов, кога добивам или кога гледам на телевизија дека некој покажува љубов и внимание.Мислам дека овде на Балканот, необично е да покажеш дека сакаш некого, колку си внимателен, а јас сум прва што плаче на такви работи“, изјави Брена која откри дека Боба не е најголемиот гурман во семејството, но призна и кој е најпроблематичен:
„Единствено имаме две кучиња кои се проблематични, кои ништо не слушаат, а третото кое ги каса сите што влегуваат во дворот, и кој го поздравуваат со зборовите: „Здраво, Блеки, дали си добро“, значи да му се обратиш со љубов“ очигледно треба на тоа куче.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.