ОВА Е СОВРШЕНОТО ВРЕМЕ ЗА ИНТИМНИ ОДНОСИ! Тоа е моментот кога сте во полна сила

Дали некогаш сте помислиле: „Па, ова е совршено време за да бидете интимни“? Иако се чини дека не постои идеален тајминг и дека совршено време за уживање во креветот е всушност секогаш, истражувањата покажуваат поинаку.

ОВА Е СОВРШЕНОТО ВРЕМЕ ЗА ИНТИМНИ ОДНОСИ! Тоа е моментот кога сте во полна сила

Најновата студија покажа дека најдобро време за интимни односи е рано наутро, поточно во 7:30 часот. За некои можеби е премногу рано или предоцна, ако ја започнат својата осумчасовна работа, сепак утринската интимност има бројни предности. Во овој период се лачат најмногу ендорфински хормони, кои го подигнуваат расположението и можат да помогнат во намалувањето на крвниот притисок и нивото на стрес.

Инаку, ова истражување го спроведе компанијата „Naturecan“ која се занимава со здрав живот. Таа анкетираше 1.000 испитаници. Покрај интимните врски, тие истражувале и кое време е идеално за појадок и вежбање. Значи, појадокот во 7:45 е совршен за здравјето. Кога станува збор за вежбање, експертите советуваат да не се трошите наутро, туку да ја зачувате концентрацијата и нивото на енергија за активности во текот на денот. Според овие студии, вежбањето во 6:30 е хит.

Заклучено е дека нивото на стрес се јавува во 11 часот, па тоа е време за опуштање од него. Можете да правите работи што ве задоволуваат и ве исполнуваат. Времето за ручек, водено од здравиот биоритам на организмот, треба да биде во 12:45 часот, околу пет часа по појадокот. Првиот оброк или здрави закуски обично доаѓаат во 15:30 часот, а вториот во 20:15 часот. Кога станува збор за опуштање со вашите омилени пијалоци, времето за тоа е околу 18 часот. И конечно, најдобро време за спиење е 22:00 часот, според овие студии.

Погледнете ја деталната листа:

7:00 – време за станување
7:30 – интимни односи
7:45 – појадок
11:00 – време за релаксација
12:45 – ручек
15:30 – мал оброк
18:00 – уживање во вашите омилени пијалоци
18:15 – вечера
18:30 – вежбање
22:00 – време за спиење

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.