Од утре ЈСП ќе сообраќа по неделен возен ред

ЈСП Скопје ги информира граѓаните дека за време на велигденските празници, односно од утре, петок до понеделник, јавниот превоз ќе функционира по неделен возен ред.

Од претпријатието дообраснуваат дека исклучок ќе бидат линиите 11, 11А, 18А, 32, 47А, 55, 56, 56А, 81, 118, 160 и 164 кои утре ќе сообраќаат по саботен возен ред.

Утре и вo недела, од 7 до 14 часот дежурни ќе бидат билетарниците на Транспортен центар и во Ѓорче Петров.

Во сабота сите билетарници и центри за персонализација ќе функционираат вообичаено, а вo недела за сите е неработен ден.

Жичницата за време на празничните денови нема да работи единствено во понеделник, другите денови ќе работи вообичаено, од 10 до 20 часот.

Од ЈСП информираат и дека за време на викенди и државни празници користењето на линијата 25 од Транспортен центар до Средно Водно е бесплатна за сите граѓани.

Пронајдете не на следниве мрежи: