ПАРАГОН Урбан Вајнери со поддршка за овогодинешниот Џојфест во Крива Паланка

Винаријата „ПАРАГОН Урбан Вајнери“ на 27 и 28 август 2023 година ќе даде поддршка за 10 годишнината на Joyfest кој ќе се одржи во Крива Паланка на градскиот стадион. Главни гости на настанот се балканските ѕвезди Владо Георгиев, кој ќе настапи на 27.08 (недела) и Здравко Чолиќ кој ќе настапува на 28.08 (понеделник).

ПАРАГОН Урбан Вајнери со поддршка за овогодинешниот Џојфест во Крива Паланка

Публиката ќе има можност да проба три вина од ПАРАГОН Урбан Вајнери од кои две од линијата „By the river“ и едно од линијата „Black sheep“. Од линијата „By the river“ публиката ќе ужива во вкусовите на Темјаника и Розе од Каберне Совињон, а од линијата „Black sheep“ ќе има можност да го вкуси црвеното куве направено од сортите Каберне Совињон, Мерло и Вранец. Музиката и виното се совршена комбинација за уживање и градење на спомени.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.