Пилот изгоре: Успеа да слета и да ги спаси сите патници, но за него беше доцна

Пилот на авион загина, а шестмина патници го преживеаја падот на помал авион при слетување на аеродром во Сао Паоло.
Страотната несреќа се случи во неделата навечер, а како што пренесуваат медиумите, пилотот буквално изгорел во кабината, цело време довикувајќи помош.
Кога спасувачите стигнале, веќе било доцна, а пилотот починал од ужасни изгореници.
Во тек е обемна истрага која би требало да утврди зошто дошло до пад на леталото. Според првичните информации, добро не работела опремата за слетување.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.