ПЛАЗМА ТОПЧИЊА СО БЕЛО ЧОКОЛАДО: Одлични се за прослави и празници

Направете ситни колачиња со плазма за празниците.
Нема кој не сака колачи и торти со плазма. Домаќинките сакаат да ги подготвуваат затоа што не се печат, а може едноставно да се обликуваат. Во продолжение прочитајте го рецептот за плазма топчиња со бело чоколадо кои брзо се прават и се одлични за прослави и празници.

Состојки:
200 гр мелена плазма
350 гр путер од кикирики
60 гр мед
200 гр бело чоколадо

Подготовка:

ПЛАЗМА ТОПЧИЊА СО БЕЛО ЧОКОЛАДО: Одлични се за прослави и празници
Пронајдете не на следниве мрежи: