Посна торта од костени: Рапсодија на слатки вкусови, ќе ја обожавате

Потребно е:

За основата

300-400 гр посен мелен бисквит
120 гр посен маргарин
50 гр шеќер во прав
малку растително млеко (соја, кокос, бадем…)

Содржината продолжува после огласот

Телото ќе се исчисти за 2 дена и од вас наутро ќе излетаат куп паразити!
Sponsored by MonadPlug
За кремот

200 мл посна слатка павлака
500гр пире од костен
130 гр посен маргарин
50 гр шеќер во прав

Подготовка:

Сите состојки за подлогата изматете ги со раце и распоредете ги на дното од тавата. Слатката павлака се мати со миксер. Во посебен сад измешајте го маргаринот со шеќерот во прав, па додајте го пирето од костени.Сè премачкајте врз основата. На крајот намачкајте го кремот со шлаг или слатка павлака. Одозгора украсете ја со рендано чоколадо по желба. Оставете го колачот преку ноќ во фрижидер.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.