Рецепт за пилинг кој го уништува целулитот!

Пилингот е одличен препарат пред нанесување антицелулитни креми, а во комбинација со масажа, дава одлични резултати во борбата против целулитот. Можете да го купите, или можете да го направите сами. Ние ви донесуваме едноставен и ефикасен рецепт. За овој многу едноставен рецепт, ќе ви треба грубо мелен кафеав шеќер и малку маслиново масло. Со својата груба структура, шеќерот ги отстранува мртвите клетки од кожата и ја стимулира циркулацијата на крвта, а маслиновото масло осигурува дека пилингот полесно се шири на кожата и ја храни.
Измешајте ги овие две состојки во сооднос 1: 1 во сад.
При туширање, тријте го антицелулитниот пилинг со кружни движења на кожата. Потоа исплакнете го.
За уште подобар ефект, туширајте ги нозете, колковите и задникот наизменично со топла и ладна вода.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.