Ролат со мелено бело месо и зеленчук

Овој ролат се подготвува од пилешко и зеленчук, а вкусот и изгледот ќе ве освојат „на прва“.

Ќе ви бидат потребни околу 50 минути за да го подготвите ова вкусно јадење.

Воодушевете го вашето семејство кога ќе го послужите овој ролат со свежа салата или тартар сос.

<

Состојки:

800 гр мелени пилешки гради

400 гр замрзната мексиканска мешавина

4 јајца

150 мл млеко

2 парчиња леб

копар

Во видеото подолу погледнете како тече процесот на подготовка:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.