СЕ ТРЕСЕ РЕГИОНОТ – многу македонски туристи го почувствуваа земјотресот кој ја погоди оваа земја!

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала ноќеска во 01:18 часот ја погоди Црна Гора.
Епицентарот на земјотресот бил на седум километри северно од Херцег Нови на длабочина од 10 километри.
Засега нема информации за материјални штети.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.