Силно невреме во Прилеп: Пороен дожд, грмежи и град

УХМР информира дека во Прилеп има силно невреме.

Според информациите, градот е зафатен од нестабилна воздушна маса, проследена со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и локална појава на град.

Во Мариовско се уште се задржува јадро на нестабилност кое е стационарно.

Пронајдете не на следниве мрежи: