Твит на денот

За жал ова е твит на денот

Го стааш за претседател на најјаката и најбројна партија и за 4 години:
преспива #Референдум за промена на име
ги пика пола сдс и лдп у партија ( Гога, Сафет, ДаЊела, Геро,…)
Губи 5 избори
од 460.000 ја носи партијата на 280.000 гласови
Губи цел партиски имот
СИКТЕР https://t.co/eiQ5Xg5HZC
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.