НАЈЗГОДНАТА БАБА ВО СВЕТОТ – Има 66 години, сите мислат дека нејзината внука и е сестра

Австралиска баба стана сензација на социјалните мрежи благодарение на нејзината посветеност на физичката активност и фитнесот.

Лесли Максвел, која има 66 години и живее во Мелбурн, редовно поминува време во теретана, а благодарение на нејзината посветеност на вежбањето изгледа навистина импресивно.

Нејзиното тело и изгледот и го одземаат здивот на сите, а привлекува и големо внимание, особено кај спротивниот пол, меѓу кои е попопуларна и од нејзината внуката.

Лесли Максвел редовно споделува провокативни и разголени фотографии на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм, а повеќето од нив се направени во теретана, каде што сака да тренира со нејзината внука Тиа. Интересно е што Тиа, внука која е многу отворена за разговор на социјалните мрежи, признала дека баба и и е сериозна конкуренција кога е во прашање привлекувањето на машкото внимание.

„Ми се додворуваат дури и 18-годишници, што е навистина смешно. Понекогаш се прилично експлицитни. Сето тоа го сфаќам како комплимент, одлично е што сум и интересна“, вели Лесли Максвел, која овие пораки ги смета за комплименти.

И додека Тиа се забавува со огромното внимание кое баба и го привлекува на социјалната мрежа Инстаграм, ќерката на 66-годишната Лесли Максвел, Ванеса, која баш и не се занимава со фитнес, не е толку воодушевена од објавите на нејзината мајка на социјалната мрежа.

„Таа сè уште ми е мајка, не е ќерка тинејџерка или нешто друго. Не сакам да се промени, само малку да се спушти на земја“, изјавила Ванеса.

Од друга страна, Лесли Максвел своите објави на социјалната мрежа Инстаграм ги смета за дел од нејзината работа.

„Навистина сакам фитнес и секогаш сум во теретана во оскудна облека, но и се натпреварувам, па навикната сум да бидам на сцена во минијатурни бикини. Не ми е проблем да прикажувам такви фотографии. Не сум се срамам од своето тело. Морам да бидам производ во кој верувам. Не сакам да прикривам и ако сакам да го покажам своето тело ќе го покажам. Зошто да си стар и болен ако не мораш, зошто да не бидеме на врвот на светот“, вели самоуверено таа.

Лесли Максвел решила да стане личен тренер кога имала 48 години и таа година победила на својот прв фитнес натпревар. Смета дека својот младешки изглед го должи на строгиот фитнес режим и фактот што тренира најмалку пет пати неделно.

Во минатото таа работела како шминкерка, а денес стана инспирација за многумина благодарение на нејзиниот животен став и посветеноста на физичката активност.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.