ХАОС ВО ИЗРАЕЛ – Премиерот Бенјамин Нетанјаху вели: “Ова е шанса да се избегне граѓанска војна!“ – се огласи и командантот на израелската армија (фото/видео)

Пронајдете не на следниве мрежи: