ЌЕРКАТА НА БРЕД ПИТ И АНЏЕЛИНА ЏОЛИ МУ ЗАДАДЕ НА ТАТКОТО НАЈНИЗОК УДАР: Додека нејзините родители војуваат на суд, тинејџерката очигледно избрала страна

Во екот на војната меѓу поранешните сопружници Анџелина Џоли и Бред Пит, нивната ќерка Вивиен се откажа од презимето на нејзиниот татко, што шокираше многумина.Обожавателите забележале дека 15-годишната Вивиен го исфрлила „Пит“ од нејзиното име во театарската програма за The Outsiders, продукција на Бродвеј на која работела со нејзината мајка.Таа е наведена како „ Вивиен Џоли “. Не се знае дали ова име е чисто уметничко или направила и законска промена.Децата се оградија од Бред View this post on Instagram A post shared by Vivienne Jolie Pitt (@viviennejaliepitt)Се чини дека децата Џоли-Пит се во расправија со нивниот татко. Вивиен не е првата која се огради од презимето Пит. Ќерката Захара претходно се идентификуваше само како Захара Марли Џоли.По разводот меѓу Анџелина и Бред, изби битка за старателство.– Тоа е тажна ситуација која трае со години. Откако Анџелина поднесе барање за развод, Бред е фокусиран на тоа да има најдобри можни односи со своите деца. Му беше многу тешко. Многу пати имаше долги празнини каде што тој воопшто не ги гледаше децата“, изјави извор близок до Бред за People.Нивниот син Пакс претходно напиша остра објава на интернет, која подоцна беше јавно споделена.– Повторно и повторно се покажувате како ужасна и одвратна личност. Немате обѕир или емпатија за вашите четири најмали деца кои треперат од страв во ваше присуство. Никогаш нема да ја разбереш штетата што си ја нанел на моето семејство затоа што не си способен да го направиш тоа.– Го направивте животот на моите најблиски луѓе постојан пекол. Можете да си кажете себеси и на светот сè што сакате, но вистината ќе излезе на виделина еден ден. Значи, среќен ден на татковците, лудо човечко суштество! – се наведува во соопштението.Децата му зададоа најмал ударЧуварот кој работел за парот, во судските документи до кои дошол People изјавил дека Анџелина ги охрабрувала своите деца да го избегнуваат Бред . Обвинението доаѓа откако Анџелина тврдеше дека Бред бил навредлив пред познатиот инцидент со планот што доведе до нивен развод во друг судски процес.Избравте страна?Анџелина и Вивиен работеа рака под рака на нивниот последен проект, а актерката и припишува заслуга на нејзината ќерка што ја мотивирала да го преземе проектот.– Вив е млад уметник кој своите напори ги насочува кон поддршка на другите. Таа беше таму за да помогне на кој било начин и научи многу од [писателот и соработник] Џастин Левин и целиот креативен тим“, изјави Анџелина за People.

Пронајдете не на следниве мрежи: