200 евра од Стојанов за да го дознаел името на полицаецот што постапи херојски на Деве Баир

Претседателот на Фондацијата Македонија, Виктор Стојанов, кој е на црната листа и има забрана за влез во Македонија на Фејсбук понуди 200 евра во Фејсбук пост за оној кој ќе го открие името и презимето на еден од полицаецот кој вчера ги приведе напаѓачите на граничниот премин Деве Баир.

Иако не е потенцирано што ќе прави кога ќе го дознае идентитетот на полицаецот, ова може да се третира како сериозна закана за полицаецот и државата има обврска да реагира до Бугарија.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.