АБА лига, второ коло: МЗТ во среда против Широки

 

Во вторник и среда ќе се одиграат натпреварите од второто коло во регионалната АБА лига.

Македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром, во среда во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ ќе го пречека босанскиот преставник Широки. 

Две средби во вторник ќе го отворат колото, Црвена ѕвезда во Задар ќе му гостува на истоимениот тим, додека Олимпија ќе го пречека Сплит. 

Покрај натпреварот МЗТ-Широки, во среда ќе се одиграат и останатите дуели: 

Цедевита – Раднички
Игокеа – Будуќност
Солнок – Цибона
Партизан – Крка.

 

Макфакс

извор: макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: