Евролига: Жалгирис ја надигра Цедевита, ЦСКА Москва едвај до победа

Екипата на Жалгирис успеа да го совлада тимот на Цедевита со убедлива победа од 28 коша разлика, ЦСКА Москва дојде до победа против Литувос Ритас со два коша разлика, односно со вкупен резултат од 75-73.

Резултати…

ЦСКА М.-Лиетувос Ритас 75-73

Минск-Енисеи 65-79

Жалгирис-Цедевита 90-62

Шалон-Асеко 81-74

Олимпијакос-Каха Лаборал 85-81

Канту-Унион Олимпија 71-84

Фенербахче-Кимки 92-80

Уникаха-Макаби 80-85

Пронајдете не на следниве мрежи: