Вејд се врати, Мајами подобар од Клиперс

Кошаркарите на Мајами го совладаа тимот на Клиперси со 94-80 на пријателскиот натпревар кој се одигра во Пекинг.

Леброн Џејмс запиша 20 поени на овој натпревар, новото засилување за тимот, Реј Ален постигна 15 поени.

Најважната вест, секако е враќањето на Двен Вејд кој се опорави по повредата.

читајте пулс24

Други натпревари…

ЛА Клиперс-Мајами 80-94

Орландо-Филаделфија 95-102

Вашингтон-Њујорк 108-101

Шарлот-Њу Орлеанс 87-90

Пронајдете не на следниве мрежи: