Што може да научите за бизнисот од „Кум“?

Loading...

Што е заедничко за топ менаџерите во вистинскиот живот и централниот лик на фиктивното мафијашко семејство од култната филмска трилогија Кум?
Џастин Мур, основачот на компанијата Axcient, тврди дека постојат многу работи меѓу кои може да повлечеме паралела. Мур е претприемач што се занимава со советување и е деловен ангел, а неговата компанија нуди услуги за враќање на загубените податоци. Но, овој претприемач интригира поради нешто друго.
Мур неодамна изјави дека лекциите за успешно водство може да ги извлечеме од неговиот најомилен филм, а се работи за култниот „Кум“ на Френсис Форд Копола.

 

Остатокот на овој мошне интересен текст на нашиот партнерски сајт ВРАБОТУВАЊЕ.КОМ:

https://news.vrabotuvanje.com.mk/mk/articles/gratis-sovet/shto-mozhe-da-nauchite-za-biznisot-od-kum

 

Прочитајте исто така и:

Има 2.3 милиjарди на сметка, а нема кола и стан

Да се даде отказ или не?

Прочитај ако смееш:CV на Чак Норис

Осум правила за како да го усреќите шефот

loading...
Loading...