70 годишник со „ланд ровер“ се забил во бетонска ограда и паркиран „фиат“

70 годишник со „ланд ровер“ се забил во бетонска ограда и паркиран „фиат“.

– На 18.06.2024 во 21.10 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека на патот Свети Николе – с.Горобинци, светиниколско, С.С.(70) од с.Иванковци, велешко, управувајќи патничко возило „ланд ровер“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во бетонска ограда и во паркирано патничко возило „фиат“ со штипски регистарски ознаки, паркирано од С.Г.(61) од Свети Николе. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот С.С, додека со телесни поврди се здобил сопатникот С.С.(52) од с.Иванковци, констатирани во болницата во Велес соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Свети Николе.

Пронајдете не на следниве мрежи: