Автор: Леонардо

Видео

(ВИДЕО) Македонски тапанар кој прави ЧУДА: 10 минутно уживање кое ќе растропа се во вас

Македонскиот мелос е скапоцен и бескраен, а македонските музички инструменти, осовено тапанот, се нешто без кое не може да се долови и направи вистинска атмосфера. На социјалните мрежи наидовме на […]

Живот

Го изневерила момчето, а тој купи подарок за неа: Кога го отвори ја стигна одмаздата (ВИДЕО)

Едно момче дознало дека девојката го изневерува, а она што го направил потоа ќе ве изненади. Некои други сигурно би изреагирале бурно, но тој останал мирен, почекал и добро ја […]

Вести

Снимка која што светот ја нема видено досега: Еве што се случило кога американските специјалци упаднале во собата

За прв пат е објавена видео снимката од хотелската соба на убиецот кој што на 1-ви ноември минатата година изврши масакр во Лас Вегас, откако отвори оган врз луѓето кои […]

Видео

Бранко Црвенковски: Името на мојата држава е Република Македонија и секогаш ќе биде Република Македонија

Некогашниот премиер и Претседател на СДСМ и Република Македонија г. Бранко Црвенковски јавно го искажа ставот на Македонскиот народ пред светот. Тој го искористи своето обраќање на говорницата на генералното […]

Избор на уредникот

Турски камионџија застана на сред пат за да заигра едно оро со тетовските матуранти

Честитки од нашата екипа до сите матуранти, а особено до матурантите од средното земјоделско училиште „Моша Пијаде“ од Тетово. Човекот е легендарен си застана со камионот си почна да си […]

Љубов и секс

Секс кој може да биде многу опасен за мажите

Сексот е здрав, прави да се чувствуваме подобро, дури и да изгледаме подобро. Меѓутоа, новото истражување покажува дека не е сосема така… Редовните сексуални односи на постара возраст можат да […]