Банана торта за само 5 минути

Сите домаќинки постојано пронаоѓаат рецепти и се трудат да направат вкусни јадења, но, најчесто немаат време. Сите сакаат да направат нешто за кратко време, евтино и вкусно. Затоа ви нудиме торта за која не ви треба печење, а се прави за пет минути.
Потребни состојки:
10 крема банани
½ кг ресани
½ кг хопла
Подготовка:
Хоплата се мати и кога ќе се згусне, поголемиот ден се меша со бананите и ресаните. Се прави форма по желба и се премачкува со остатокот од хоплата. Па така, имате вкусен десерт за пет минути.
Уживајте!Затоа ви нудиме торта за која не ви треба печење, а се прави за пет минути.
Потребни состојки:
10 крема банани

Пронајдете не на следниве мрежи: