БАНАНА ТОРТА

Сакате да подготвите торта на брз начин? Пробајте го овој рецепт, кој е неодолив!Доколку немате многу време за подготвување на торта, ви препорачуваме да го пробате овој рецепт за торта со банани. Превкусно е!
Потребно е:
3 банани 300гр кршени бисквити 250 гр шеќер  3 пудинга од чоколадо 1 л млеко
Подготовка:
Пудингот се вари во млекото и шеќерот. Бананите се сецкаат и се мешаат со искршените бисквити.Се чека малку да се олади пудингот и се заедно се меша.Се формира торта и се премачкува со хопла и рендано чоколадо.Доколку немате многу време за подготвување на торта, ви препорачуваме да го пробате овој рецепт за торта со банани. Превкусно е!
По

Пронајдете не на следниве мрежи: