БЕЗОБРАЗНО добар рецепт: Светот полуде по слатко суши од три состојки- а се прави за минута

Здрав, вкусен десерт кој се прави од само три состојки- и сето тоа за само минута. Дали може подобро од ова? Веројатно не. Токму затоа сите полудеа по слаткото суши со банана и путер од кикирики.Кога ви се јаде нешто благо, а не би сакале да добиете салце, тогаш најдобра опција е да изедете некое овошје. Но, доколку не ви е доволно овошјето треба да се послужите со фантазијата и да направите нешто креативно.
За среќа, интернетот направи добар дел од работата за вас, па нема потреба да ја чукате главата во ѕид и да смислувате нов рецепт. Потребни ви се само три состојки, минута време и малку самоконтрола- да не изедете баш се.
Потребно ви е:
Една лажица путер од кикирики
Една банана
Една тортиља
Погледнете во видеото на следната страна како едноставно се подготвува најдобриот здрав десерт и уживајте!

 

3-Ingredient Banana-Peanut Butter Rolls
Posted by BuzzFeed Health on Tuesday, September 29, 2015

Кога ви се јаде нешто благо, а не би сакале да добиете салце, тогаш најдобра опција е да изедете некое овошје. Но, доколку не ви е доволно овошјето

Пронајдете не на следниве мрежи: