БОГАТА СО ВКУС И БОИ: Мексиканска салата!

Мексиканска салата!Состојки:
Конзерва црвен грав
Конзерва пченка
2 средни главици црвен кромид
главица зелена салата
лажица мед
лимон,
лута пиперка
масло, сол
Подготовка:
1. Исцедете го гравот и пченката. Кромидот исечете го на кругови, а салатата на ленти.
2. Сите состојки соединете ги. За прелив измешајте лимонов сок, масло, сол, додадете мед и сецкани или мелени пиперки. Состојки:
Конзерва црвен грав
Конзерва пченка
2 средни главици црвен кромид
главица зелена салата

Пронајдете не на следниве мрежи: