Брза салата со свежа краставица и павлака

Освежете се со оваа превкусна салата.Потребно е:
1. 2 средни свежи краставици
2. 200гр. чадена печеница
3. 200гр. кашкавал
4. 200гр. пилешка шунка
5. 2 чешниња лук
6. 2 лажици мајонез
7. 500мл. кисела павлака
Подготовка:
Краставицата, печеницата, кашкавалот и шунката ги сецкаме на коцки. Лукчето го сечкаме или го стискаме на преса. Сите состојки ги саваме во сад и мешаме, на нив им ја додаваме павлаката и мајонезот. Додавајќи ја павлаката убаво мешаме, доколку сакате салатата да биде посочна тогаш додате павлака по желба т.е сами одредете си ја густината.Потребно е:
1. 2 средни свежи краставици
2. 200гр. чадена печеница

Пронајдете не на следниве мрежи: