БРЗИ ТОСТ ПИЦИ – Готови за 20 минути

За појадок, вечера, а може и за ручек – готови за 20 минути.Потребни состојки:
12 парчиња тост леб
половина чаша павлака
100 мл јогурт
100 мл кечап
прстофат оригано
150 гр шунка
150 гр кашкавал или сирење за тост.
Подготовка:
1. Наредете кришки леб во плех.

2. Сите состојки соединете ги, павлака, јогурт, оригано кечап, изрендана шунка, ако имате кашкавал и него ставете го изрендан, на крајот ќе додадете листови од кашкавал за тостови.

3. На секое парче ставете по една лажица од смесата. Размачкајте ја истата и одозгора по ставете по половина парче кашкавал или сирење за тост.
Појадок готов за 20 минути – Погледнете ги овие УТРИНСКИ СЕНДВИЧИ на следниот ЛИНК

4. Рерната вклучете ја на 200С и кога ќе се загрее ставете ја пицата. Печете 15 минути.

Добар апетит!

Нздравје!Потребни состојки:
12 парчиња тост леб
половина чаша павлака
100 мл јогурт
100 мл кечап
пр

Пронајдете не на следниве мрежи: