ЧОКОЛАДО НЕБО: Едноставно, и готово за половина час!

Едноставно, вкусно и готово за половина час!Потребни состојки:
– 7 јајца
– 18 лажици шеќер
– 1 маргарин
– 2 лажици црно какао
– 14 лажици брашно
– 1 чаша млеко
– 1-2 ванилин шеќер
– 1 прашок за пециво
– 500 мл млеко
Подготовка:
Изматете ги белките и шеќерот додека не добиете снежно бела смеса. Додадете го ванила прашокот, прашок за пециво и 7 лажици од брашното. Смесата се пече на 250 °, околу 15 мин, со постепено намалување на температурата, додека да зарумени. Прелијте со половина чаша топло млеко.
Изматете ги жолчките со 7 лажици шеќер. Додајте 7 лажици брашно и промешајте добро. Ќе добиете густа леплива смеса. Во 500 ml полуладно млеко постепено додадете ја смесата од жолчките, мешајте како пудинг. Гответе дедека кремата не почне да произведува меурчиња, тогаш ќе знаете дека е готова.
Пробајте го овој вкусен десерт за кој ќе ви требаат само половина ча од вашето време.Потребни состојки:
– 7 јајца
– 18 лажици шеќер
– 1 маргарин
– 2 лажици црно какао
– 14 лаж

Пронајдете не на следниве мрежи: