Домаќинот на ЕП 2015 ќе го дознаеме на 8-ми септември

,,ФИБА Европа’’ ќе ја донесе својата одлука за домаќин на кошаркарското ЕП.Директорот за комуникации во ,,ФИБА Европа’’ на социјалните мрежи соопшти дека конечната одлука за домаќин на кошаркарското ЕП 2015 година ќе биде донесена на 8-ми септември. Нашата селекција обезбеди пласман на овој шампионат со убедливата победа над Данска од 80:46 и останува да се бориме за првото место во квалификационата група.
Повеќе на:sport365.mkДиректорот за комуникации во ,,ФИБА Европа’’ на социјалните мрежи соопшти дека конечната одлука за домаќин на кошаркарското ЕП 2015 год

Пронајдете не на следниве мрежи: