Гаранција за среќа: Еве како можете да си направите дома Nutella крем!

Рецепт за домашна Nutella, на кој нема да одолеете.Во видеото момците и девојките од Buzzfeed имаат детално објаснето за подготовката на овој домашен Nutella крем:
Потребни состојки:
* Две чаши (мелени) лешници
* Две мерилки шеќер во прав
* Една лажица незасладено какао во прав
* Една лажичка екстракт од ванила
* Малку сол
* Една лажица растително масло
Вкусот е речиси ист, ПРОБАЈТЕ !Во видеото момците и девојките од Buzzfeed имаат детално објаснето за подготовката на овој домашен Nutella крем:

Пронајдете не на следниве мрежи: