Гулаш со пилешко и богат кремаст сос!

Ова сигурно ќе ви се допадне.Состојки:
150гр кромид
170гр шампињони
800гр пилешко филе
4 чешниња лук
Сол, бибер
Чили во прав
Зачини по вкус
2 лажици масло
200гр павлака за готвење
150гр кремсир
20гр путер
20гр брашно
Подготовка
Излупете го лукот и ситно исецкајте го. Исцедете ги шампињоните, месоцо исецкајте го на широки ленти а потоа на коцки. И лукот исто така исецкајте го ситно.
Месото зачинете го. Кромидот пржете го додека не стане стаклест. Додадете ги печурките, посолете и забиберете. Измешајте ја павлаката за готвење со кремсирот. Измешајте ги путерот и брашното и додадете го во павлаката и се заедно додадете во месото. Гответе  уште десет минути. Послужете со ориз или тестенина.Состојки:
150гр кромид
170гр шампињони
800гр пилешко филе
4 чешниња лук
Сол, бибер

Пронајдете не на следниве мрежи: