Хулигани го прекинаа финалето на кошаркарскиот Куп на Србија

Финалниот натпревар во кошаркарскиот Куп на Србија, помеѓу Ц.звезда и Партизан, не го доживеа својот крај, откако поради дивеење на навивачите е прекинат во третата четвртина при резултат 43:43.Натпреварот, своето продолжение ќе го има во понеделник.Од самиот почеток владеела тензична атмосфера помеѓу навивачките групи, но нередите ги предизвикал навивач на Ц.звезда, кој успеал да стигне до трибината каде биле првирзаниците на Партизан и се обидел да запали нивно знаме.Приврзаниците на Партизан веднаш реагирале на што одговориле од спротивниот табор, играчите на двата тима веднаш заминале во соблекувалните.
МакфаксФиналниот натпревар во кошаркарскиот Куп на Србија, помеѓу Ц.звезда и Партизан, не го доживеа својот крај, откако поради дивеење на навивачит

Пронајдете не на следниве мрежи: